ZIMOWA REGENERACJA PO SZALEŃSTWACH NA STOKU

Czy może być coś przyjemniejszego po wielogodzinnych szaleństwach na mrozie niż kąpiel i masaż w ciepłej wodzie lub odprężająca wizyta w saunie?

Podpowiadamy, jak można przyjemnie ale i skutecznie zregenerować organizm po zimowym wysiłku fizycznym.

BIEŻNIA PŁYWACKA

Regenerację zbolałych mięśni warto rozpocząć w basenie wyposażonym w bieżnie pływacką. Jest to urządzenie, które łączy w sobie funkcję basenu i jacuzzi. Dzięki wytwarzanemu przeciwprądowi wody można nie tylko pływać bez obciążania stawów, ale również wykonywać ćwiczenia rozciągające mięśnie, uprawiać aquafitness, a nawet grać w gry zespołowe. Jeżeli jednak będziemy mieli ochotę odpocząć wówczas możemy skorzystać z siedzisk wyposażonych w dyszę z hydromasażem. W podgrzewanej wodzie osiągniemy najwyższy poziom relaksu, szczególnie kiedy za oknem mróz i śnieg.

MINIBASEN SPA Z PODGRZEWANĄ WODĄ I HYDROMASAŻEM

Kolejnym krokiem, aby odpocząć i zregenerować siły po szaleństwach na stoku może być gorąca kąpiel w minibasenie z hydromasażem. Zastosowane dysze z hydromasażem pomogą w zregenerowaniu i rozluźnieniu napiętych mięśni. Ponadto wodny masaż poprawia krążenie krwi. Urządzenia tego typu są zaprojektowane tak, aby hydroterapia działała jednocześnie na całe ciało – od stóp aż po kark. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać kąpiel perełkową, kąpiel aromatyczna czy też masaż podwodny. Czas spędzony ze znajomymi lub bliskimi w takim minibasenie to czysta przyjemność.

SAUNA I STREFA WELLNESS

Aby zwiększyć skuteczność zabiegów regeneracyjnych po kąpieli z hydromasażem warto udać się do sauny suchej. Temperatura w tego typu saunach sięga nawet 90-100oC.

Sauna ma dobroczynny wpływ na cały nasz organizm. Oczyszcza organizm z toksyn, poprawia krążenie krwi, działa korzystnie na włókna kolagenowe, dzięki czemu po dużym wysiłku fizycznym unikniemy  zakwasów.

Sugerowane są 1-3 seanse po ok. 10-15 minut w zależności od indywidualnych możliwości organizmu. Pomiędzy seansami powinno się schłodzić organizm pod prysznicem. Opłukiwanie ciała należy rozpocząć od stóp i przesuwać strumień zimnej wody w górę.

 MASAŻ W GABINECIE

Doskonałym zakończeniem procesu regeneracji będzie masaż, który dodatkowo rozluźni mięśnie całego ciała i dobroczynnie wpłynie na kręgosłup obciążony podczas szusowania na stoku. Masaż przyniesie ulgę mięśniom, usunie napięcia, pobudzi krążenie krwi i zagwarantuje wspaniały odpoczynek.

Spa

Z odnowy biologicznej można skorzystać w Hotelu BoniFaCio SPA & Sport Resort w Kępie koło Sochocina, w którym strefę wellness kompleksowo zrealizowała firma Meadow Group Polska (www.meadowgroup.pl).

 

Meadow Group Polska – od 1999 roku doradza i dostarcza wyposażenie oraz wyjątkowe rozwiązania pomagające stworzyć niepowtarzalne miejsca relaksu w pomieszczeniach i na zewnątrz obiektów.

MEADOW GROUP – WE SPA YOUR LIFE!