Zadbaj o siebie. Ćwicz, żeby wyluzować.

Lekarze, dietetycy i trenerzy jednogłośnie mówią, że sport ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Trening, zbilansowana dieta i aktywny odpoczynek jest gwarantem zdrowia fizycznego i psychicznego.

Jeśli w ciągu tygodnia trudno jest Ci znaleźć czas na sport to wykorzystaj weekend i zaplanuj małą odmianę. Leżenie przed telewizorem i spacery do lodówki to nie jest najlepszy pomysł na odpoczynek po ciężkim tygodniu. Wspólnie z właścicielem hotelu Bonifacio zapraszam na treningi NIKE+Training Club, które odbywają się podczas weekendów Sport and Dance.

Odpoczywaj aktywnie

Praca umysłowa potrafi być bardzo wyczerpująca, co bardzo często objawia się wszechogarniającym uczuciem zmęczenia naszego ciała. Cierpią zwłaszcza plecy, ponieważ pozycja siedząca jest pozycją bardzo niezdrową, a nasz organizm nie został zaprogramowany do spędzania większej części dnia w bezruchu. Siedzący tryb życia to największa męka dla kręgosłupa – siedząc obciążamy go prawie dwukrotnie bardziej niż stojąc. Dlatego najlepszym pomysłem będzie rozpoczęcie regularnych ćwiczeń fizycznych, które nie muszą się wcale odbywać w profesjonalnym fitness klubie. Ćwiczyć można właściwie wszędzie, a nasze własne ciało jest najlepszą „sztangą”.

Pomysł na ruch

Co zatem warto polecić tym, którzy chcą zrelaksować mózg, wzmocnić serce i naprawdę odpocząć? Możliwości jest wiele począwszy od szybkich spacerów w miłych okolicznościach przyrody, poprzez ćwiczenia z aplikacją na smartfonie, aż po trening z trenerem w grupie przyjaciół. Najważniejsze żeby zmęczyć ciało, a to pozwoli zrelaksować umysł.

Co to jest Nike+Training Club i jak to działa?

N+TC to bardzo efektywny i angażujący trening, który polecam zarówno kobietom jak i mężczyznom. Różnorodność ćwiczeń i dosyć szybkie zmiany pozycji ćwiczenia sprawiają, że podczas treningu nikt nie będzie się nudził i na pewno osiągnie swój cel. Osoby, które obawiają się zajęć grupowych przy muzyce, ponieważ „nie słyszą” muzyki nie muszą się martwić. Muzyka jest tylko tłem. Każdy robi tyle powtórzeń każdego ćwiczenia i w takim tempie, jakie jest dla niego odpowiednie. N+TC łączy w sobie:

  • elementy treningu cardio mające na celu poprawę kondycji i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej np. bieg, podskoki które można również wykonywać z wykorzystaniem stopnia, skakanki lub wykonywać je w podporze (aby zwiększyć intensywność i zaangażować jak najwięcej partii mięśni)
  • elementy treningu wzmacniającego, podczas którego wykorzystujemy małe obciążenia lub ciężar własnego ciała. Ten rodzaj ćwiczeń ma na celu wysmuklenie całego ciała, wzmocnienie mięśni przede wszystkim ramion, brzucha, pleców, pośladków i nóg.
  • elementy treningu z większym obciążeniem, dzięki któremu zwiększamy siłę mięśni. Ćwiczenia są bardzo podobne do ćwiczeń z lekkim obciążeniem, ale wykorzystujemy cięższe hantle, ciężkie piłki lekarskie, duże kettle.

Twój osobisty trener zawsze i wszędzie

Dodatkowym wsparciem dla osoby, która chce trenować N+Training Club nie tylko podczas weekendu jest bezpłatna aplikacja, którą można ściągnąć na smartfona. Aplikacja zawiera kilkaset gotowych treningów stworzonych przez sztab specjalistów i trenerów Nike. Treningi podzielone są na kilka poziomów zaawansowania, tak aby każdy, niezależnie od swojego poziomu i celu, znalazł coś dla siebie.

Weekend to doskonała okazja, by oderwać się od codzienności, zapomnieć o pracy i porządnie odpocząć. Aktywnie „przepracowany” okres odpoczynku zwiększa szanse na to, że dłużej nie damy się zmęczeniu. Czego wszystkim – i sobie także – życzę.

 

Lidia Zamyłko – instruktorka i trenerka fitness z 15-letnim doświadczeniem, na co dzień prowadzi regularne treningi w sieci klubów Holmes Place. Wszechstronny i licencjonowany instruktor fitness oraz Master Trener Nike+Training Club. Prezenterka na konwencjach fitness. Specjalizuje się w treningach funkcjonalnych, wzmacniających mięśnie, wyszczuplających i wspomagających efekty diety, poprawiających ogólna sprawność i kondycję na różnym poziomie zaawansowania oraz treningu dla kobiet w ciąży i osób starszych. Zdrowy  i aktywny styl życia propaguje w radio, telewizji i na łamach wielu czasopism. W swojej pracy najbardziej skupia się na technice wykonywania ćwiczeń i bezpieczeństwie. Program ćwiczeń dostosowuje do indywidualnych potrzeb, możliwości i stanu zdrowia podopiecznego. Jest osobą żywiołową, energiczną, czasami twardą, jednak zawsze koniec końców wspierającą swoją „ofiarę”. 😉

nike 2