Za Granicę Bez Gotówki

RODZINNE WAKACJE W TROPIKACH, WEEKENDOWE WYPADY NA ZAKUPY DO LONDYNU, A W KOŃCU FERIE NA SŁONECZNYCH ALPEJSKICH STOKACH. WSZĘDZIE CIEKAWIE, WSZĘDZIE ATRAKCYJNIE, ALE WSZĘDZIE… INNA WALUTA. CO ZROBIĆ, ABY NIE JEŹDZIĆ Z GOTÓWKĄ W PORTFELU, NIE ZAWRACAĆ SOBIE GŁOWY WIZYTAMI W KANTORACH, A PRZEDE WSZYSTKIM NIE TRACIĆ NA PRZEWALUTOWANIU? OTO PROPOZYCJE BANKU PEKAO S.A. – NOWEGO PARTNERA BFC!

Płać bez dodatkowych opłat
Wyjeżdżając za granicę bezpiecznie jest mieć w portfelu kartę, którą swobodnie można płacić praktycznie w każdym miejscu świata. Jeszcze lepiej, jeśli jest to karta wielowalutowa. Unikamy wówczas kosztów przewalutowania, które sięgają kilku procent kwoty transakcji. Taka karta powiązana z kontem lub kilkoma kontami walutowymi rozpoznaje walutę, w której wykonywana jest transakcja i automatycznie obciąża odpowiedni rachunek. Musimy tylko pamiętać, aby odpowiednie konto było wcześniej zasilone środkami w wystarczającej wysokości.
Zastanawiając się nad wyborem karty warto sięgnąć po taką, pod którą podpiętych jest jak najwięcej walut. W Banku Pekao S.A. np. dostępne są dwie wersje karty – Mastercard Debit FX i Mastercard Debit FX Gold, przygotowane dla posiadaczy Konta Przekorzystnego i Konta Świat Premium. Karta może być połączona z rachunkami we frankach szwajcarskich, funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich i euro. Płacąc nią w kraju, bank rozliczy nam transakcję ze środków dostępnych na rachunku w złotych polskich.
Wyższość karty wielowalutowej nad kartą podpiętą do konta wyłącznie w złotych polskich, polega między innymi na tym, że walutę można kupić w dowolnie wybranym momencie, sugerując się np. najniższym kursem w kantorze internetowym. Wówczas – nawet jeśli kurs w momencie realizowania transakcji jest wyższy, nas to nie dotyka – płacimy walutą, którą wcześniej zdeponowaliśmy na swoim koncie. Przed użyciem karty warto więc sprawdzić, jakie jest saldo naszego konta w walucie, w której zamierzamy płacić i w razie konieczności je uzupełnić.

Bezprowizyjna wygoda
Używając karty wielowalutowej nie trzeba przepinać karty między rachunkami czy wcześniej zgłaszać wyjazdu. Przy wydawaniu karty lub w dowolnie wybranym momencie podepnij kartę pod swoje konta prowadzone przez Bank Pekao S.A. w walutach, w których chcesz płacić. Jeśli w kraju, do którego się wybierasz, obowiązuje inna waluta lub na twoim rachunku w walucie transakcji nie będzie wystarczających środków, to transakcje zostaną rozliczone w ramach dostępnych środków na rachunku złotowym (po przeliczeniu kwoty płatności na dolary, a następnie na złote polskie po kursie Mastercard), bez dodatkowych prowizji za przewalutowanie. Pamiętaj również, aby przy płatnościach za granicą w terminalach POS zawsze wybierać opcję płatności w walucie lokalnej i nie wybierać opcji przeliczenia na złote polskie.

Proste zasilanie
Dodatkowo, jeżeli aktywujesz w oddziale usługę Wymiana Walut, to w serwisie Pekao24 możesz w szybki i wygodny sposób wymieniać waluty 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Kursy wymiany walut są znacznie lepsze niż w tradycyjnych kantorach, a realizacja transakcji i środki na rachunku walutowym pojawiają się natychmiast po jej zaakceptowaniu.

Jak otrzymać taką kartę?
Posiadacze konta w tym w Banku Pekao S.A. mogą złożyć wniosek o kartę w dowolnej placówce lub w serwisie Pekao24. Natomiast osoby, które jeszcze nie są klientami banku – mogą złożyć wniosek w dowolnej placówce lub na www.pekao.com.pl.