Wyjazdy narciarskie dla dorosłych od początku do końca

Jak zaczynać sezon narciarski, to z przytupem, jak kończyć, to… z nie mniejszym rozmachem! Czyli o zimowej ofercie bfc dla dorosłych, o nowościach i o tym, dlaczego podczas wyjazdów narciarskich nie warto szukać kompromisów

Na wyjazdach z dziećmi, to wiadomo – bezpieczeństwo maluchów najważniejsze, bliskość stoków, aby małych narciarzy nie fatygować transferami, doświadczeni instruktorzy, aby z uśmiechem wprowadzali dzieciaki w zawiłości narciarskiej techniki, przemyślane animacje, aby wieczorem zapewnić pociechom atrakcje i tak dalej… A w przypadku dorosłych? Czy kupując wyjazd dla siebie, na pewno bierzecie pod uwagę każdy drobny aspekt?
Sześć dni narciarskiego urlopu to 144 godziny. Zbyt mało czasu, aby tracić go na dojazdy, słabe stoki lub marne après-ski. W naszej ofercie dla dorosłych nie ma kompromisów – jest tylko najwyższa jakość.

SKI OPENING, czyli Snow Music Show
Tradycyjnie, BFC rozpoczyna narciarski sezon mocnym uderzeniem. Nie jakieś tam rozjeżdżenie na oślich łączkach. 1 grudnia stawiamy się na stokach Madonny di Campiglio – jednej z topowych narciarskich miejscówek świata, doskonale znanej naszym klubowiczom. Szkolenie sportowe (które jest w cenie wyjazdu) ponownie poprowadzi Wojciech Gajewski – zdobywca 15 medali seniorskich mistrzostw Polski, ósmy zawodnik mistrzostw świata 1978, a aktualnie doświadczony trener w narciarstwie zjazdowym.
„W zeszłym roku było fantastycznie, w tym roku będzie jeszcze lepiej” – zapowiada dodając, że dla uczestników wyjazdu z BFC wydzielony zostanie stok, na którym odbędą się treningi na tyczkach z videorejestracją przejazdów.
„Będziemy uczyć sportowej jazdy, a potem przeprowadzimy zawody. Każdemu będę starał się dać wskazówki, nad czym pracować i jak eliminować błędy”- mówi Gajewski.
Dzięki współpracy z francuską marką Rossignol, można będzie testować najlepsze i najnowsze modele nart, głównie serii HERO. A będzie gdzie na nich pojeździć, bo położona u stóp Cima Brenta (3150 m n.p.m.) Madonna, włączona jest w narciarski areał Skirama Dolomiti, oferujący setki różnorodnych tras, dużo śniegu i… dużo dobrego après-ski.
Bo Snow Music Show to zdecydowanie coś więcej niż narciarstwo na słonecznych stokach Madonny. To szkolenie pod okiem instruktorów BFC. To skipass w cenie wyjazdu. To sport i muzyka w jednym. To ciekawy program pełen gorących imprez.
Z jednej strony, zabawa nakręcana przez najlepszych krajowych DJ’ów – o muzyczną oprawę wyjazdu zadbają znani ze sceny klubowej, ale i sprawdzeni na poprzednich edycjach: Jacob A, Seb Skalski, MIQRO i Ricardo. Z drugiej, słynna włoska fiesta. Nieprzypadkowo na ski opening wybieramy pierwszy tydzień grudnia. To właśnie wtedy w Dolomitach odbywa się Ponte Sant`Ambrogio, czyli kilkudniowa włoska fiesta, do której pretekstem jest święto Św. Ambrożego.
Słońce, muzyka, sport, zabawa… i tylko czasu na sen mało. Więc niech on będzie maksymalnie komfortowy. Głównym obiektem wyjazdu jest ponownie czterogwiazdkowy Savoia Palace – świetnie usytuowany hotel przy głównym placu Madonny di Campiglio, 30 metrów od stoków Cinque Laghi. Kto jednak preferuje zakwaterowanie w górskich apartamentach, ma taką możliwość. Można zdecydować się na zakwaterowanie w rezydencji Antares, ale bez obaw – stąd również jest blisko do wyciągu na Cinque Laghi, restauracji oraz butików.

SKI END, czy Narciarstwo w Słońcu na huśtawce Sella Rondy…
Najpierw dobry początek sezonu, potem zimowe rodzinne ferie, a dalej kalendarz wybije wiosnę… To znak, że trzeba ruszyć na ostatnie narciarskie szaleństwo tego sezonu! Promienie wiosennego słońca zobowiązują, by marcowy wyjazd był złotą imprezą dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek w dobrym towarzystwie, zabawę oraz wygodę ponad wszystko.
Tu mamy nie lada gratkę dla naszych stałych bywalców, bowiem prezentujemy nowość oferty dedykowanej dorosłym – zapraszamy do miejscowości Campitello di Fassa, niesamowicie położonej pod majestatycznymi szczytami Sella Rondy – słynnej narciarskiej huśtawki. Gigantyczny masyw można okrążać na nartach z obu stron. Leżąca bezpośrednio nad regionem narciarskim Val di Fassa część Sella Rondy, to ośrodki narciarskie o nazwach Col Rodella / Sella Campitello oraz górujący nad Canazei obszar Belvedere. W obu znajdziemy stosunkowo szerokie trasy poprowadzone na otwartej przestrzeni z fantastycznymi widokami na okoliczne szczyty.
Około 300 m od kolejki gondolowej Col Rodella, będącej punktem startowym do terenu narciarskiego Col Rodella – Belvedere, znajduje się czterogwiazdkowy Park Hotel & Club Rubino, a w nim bardzo komfortowe pokoje, kryty basen ze strefą jacuzzi, bio-sauną, łaźnią turecką… ale nie rozleniwiajcie się za bardzo, bowiem jedziemy przede wszystkim na mocną, sportową jazdę na nartach. Pod okiem naszych szkoleniowców penetrować areał Val di Fassa – Carezza z jego 278 kilometrami tras (20 km czarnych, 166 km czerwonych, 92 km niebieskich). Bo po dniu na nartach lepiej smakuje nasze après-ski food & wine z degustacją wina w słonecznej Italii.

Szczegółowe informacje o wyjazdach na BFC.pl