TESTY NART ROSSIGNOL PODCZAS SNOW MUSIC SHOW

 

Wielkimi krokami zbliża się nasz ski opening, czyli Snow Music Show (2-9 grudnia). Na stokach słonecznej Madonny di Campiglio rozpoczniemy tegoroczny sezon. Nasz partner Rossignol przygotował dla Was wyjątkowe modele nart, które wprowadzą Was w świat sportowej jazdy na tyczkach.

Uczestnicy wyjazdu będą mogli po okiem samego  Wojciecha Gajewskiego  pracować nad techniką jazdy, a także testować najlepsze i najnowsze modeli francuskiej marki. Oto opis wybranych modeli, jakie będą na Was czekać.

 

 

 

Rossignol Hero HP

Precyzyjne i idealnie wyważone. HERO ELITE HP to łagodniejsza wersja nart race’owych zaprojektowana z myślą o amatorach jazdy na przygotowanych trasach. W ich konstrukcji zastosowano wykorzystywaną również w modelach race’owych technologię Prop Tech, dzięki której są bardzo sztywne poprzecznie i nie wymykają się spod kontroli. Profil Power Turn Rocker odpowiada natomiast za szybką i łatwą inicjację skrętów oraz niezawodne trzymanie krawędzi.

 

Rossignol Famous 8 (damska)

Damski model przeznaczony do jazdy na przygotowanych trasach, idealny dla  zaawansowanych, doskonale jeżdżących pań. W konstrukcji FAMOUS 8 zastosowano technologię Prop Tip, nadającą nartom niezwykłej wręcz inercji i zwinności oraz profil Power Turn Rocker. Precyzyjne, pewnie trzymają krawędź i sprawnie inicjują skręty. W związku z tym, że ich prowadzenie nie wymaga dużego nakładu siły, sporą część energii ze stoku zabierzesz na popołudniowe apres ski.

 

 

 

Rossignol Temp 80 (damska)

Zaawansowany technologicznie carver z freeride’ową duszą. TEMPTATION 80 to celny wybór dla bardzo dobrze jeżdżących pań poszukujących wszechstronnych nart z grupy all-mountain. W ich konstrukcji zastosowano dwa rodzaje profilu – camber i rocker, dzięki czemu są niezwykle uniwersalne, a w zróżnicowanych warunkach poruszają się pewnie i zwinnie. Niską wagę i dużą zwrotność zawdzięczają sprawdzonej technologii Air Tip. Narty już masz, czas ruszyć na podbój gór.

 

Rossignol EXP 84 HD

EXPERIENCE 84 HD to nowej generacji sprzęt z grupy all-mountain zaprojektowany z myślą o bardzo dobrze jeżdżących osobach. Wyróżnia się uniwersalnym charakterem – łączy cechy najwyższej jakości nart carvingowych z umiejętnościami modeli freeride’owych. W konstrukcji wykorzystano sprawdzone technologie:  Carbon Alloy Matrix, Air Tip oraz profil Auto Turn Rocker, dzięki którym narty poruszają się precyzyjnie i płynnie, a ich prowadzenie nie wymaga dużego nakładu siły. Genialnie spisują się w zróżnicowanych warunkach śniegowych, niemal w każdym terenie.

 

 

 

 

Rossignol Hero MASTER 21

ROSSIGNOL MASTER to idealna propozycja dla zawodników kategorii masters, szukających prawdziwie wyczynowych nart. Mają drewniany rdzeń, konstrukcję sandwich, wzmocnienie płytą titanal oraz Cascade Tip. Dzięki rockerowi na długości 10% oraz systemowi wzdłużnego nacięcia PROP-TECH oraz titanal w przedniej części narty bardzo łatwo inicjują skręt i praktycznie bez wysiłku ze strony zawodnika prowadzą go czysto na krawędzi, nawet na bardzo stromych partiach. Narty MASTER są uznawane za wzór wyczynowego modelu nart GS na zawodnika masters. Wyposażone są w wyczynową płytę R21 ROCKERFLEX, zapewniającą swobodną pracę narty pod butem oraz precyzyjne przenoszenie sił na krawędź. Przeznaczenie: 100% racing/ sport.

 

Rossignol Hero ST Ti

Mocne, precyzyjne i perfekcyjnie zrównoważone. HERO ELITE ST Ti to łagodniejsza wersja slalomek przeznaczona dla bardzo dobrze jeżdżących osób, które – od czasu do czasu – lubią pościgać się na tyczkach. Zastosowana w konstrukcji technologia Prop Tech sprawia, że są stabilne i bardzo sztywne poprzecznie, co przekłada się na doskonałe trzymanie krawędzi i lepszą kontrolę toru jazdy. Profil Power Turn Rocker ułatwia natomiast inicjację skrętów i poprawia dynamikę jazdy. Zwinne, stabilne, wzmocnione titanalem narty o sandwiczowej konstrukcji.

 

Rossignol Hero LT Ti

Nowy model HERO LT TI, bardzo wysoko oceniana narta gigantowa dla ekspertów i doskonałych amatorów. Budowa sandwich, drewniany rdzeń, laminat , płyta TITANAL powodują że narty są bardzo sprężyste, doskonale trzymają przy dużej prędkości nawet na zlodowaciałej trasie. Konstrukcja PROP-TECH w połączeniu z Rockerem, z przodu narty na długości 10% – to wybitnie łatwe i szybkie wejście w skręt i precyzyjne sterowanie w skręcie. Doskonała, nowa platforma Konect jest szersza, lepiej i dokładniej przenosi siły, lepsze tłumienie wibracji. Narta sportowo wytaliowana, z radiusem na poziomie 17 m, szerokość w talii 69 mm, czyli w porównaniu z innymi producentami wymiar dość wąski, narty są szybkie „ze skrętu w skręt”. Narty dobrze zbalansowane, prawdziwie sportowe, a przy tym „przyjazne”. Testerzy podkreślają wyraźnie odczuwalny efekt przyśpieszenia w końcowej fazie skrętu. Przeznaczenie: 100% ekspert.

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz