Rodzinny czas w magicznej krainie Disney’a

O wycieczce do Disneylandu marzą chyba wszystkie dzieci! Spotkanie ukochanych postaci z ulubionych bajek, szalona przejażdżka rollercoasterem, rejs z nieustraszonymi piratami czy piknik na trawie pośród bujnej roślinności. A to zaledwie namiastka atrakcji. Żadna zabawka nie wniesie do dziecięcego życia tyle radości i cudownych wspomnień, co czas spędzony wspólnie z rodzicami w magicznym, bajkowym świecie. I właśnie dlatego podparyski Disneyland jest idealną propozycją na krótkie, familijne wypady. Kto wie czy wycieczka do Disneylandu nie będzie podobać się rodzicom jeszcze bardziej niż ich dzieciom…

 

Disneyland porywa do niezwykłej zabawy, dosłownie przenosząc każdego w bajkowy świat. Tu nie tylko pociechom uśmiech nie schodzi z twarzy, ale także rodzice z zaskakującą łatwością odnajdują w sobie zagubioną w czeluściach dorosłości dziecięcą beztroskę.

Któż z nas, będąc malcem nie marzył o pięknej tiulowej sukni, bogato zdobionej tiarze czy latającym dywanie? W Disneylandzie marzenia, nawet te być może już zapomniane stają się rzeczywistością. Całą rodziną możecie ubrać się jak Wasi ukochani bohaterowie, chodząc tak po parku przez cały dzień! Wyjazd na weekend do Disneylandu z BFC nie tylko dla każdego dziecka, ale i każdego dorosłego może być naprawdę ciekawym pomysłem!

 

Dlaczego podparyski Disneyland?

Zacznijmy od podstawowych informacji. Disneyland Paris jest kompleksem o ogromnej powierzchni – 83 ha, na który składają się dwa parki tematyczne: Disneyland oraz Walt Disney Studios. Główną i jednocześnie najstarszą częścią tego pierwszego jest chyba najpopularniejszy zamek świata – zamek Śpiącej Królewny, otwarty dla zwiedzających w 1992 roku. Już w tym czasie park podzielony był na pięć różnych magicznych krain tematycznych: Main Street U.S.A., Frontierland, Fantasyland, Adventureland, Discoveryland. Drugi park – Walt Disney Studios, otworzył swoje bramy dla gości 10 lat później i podzielony jest na cztery krainy tematyczne: Front Lot, Production Courtyard, Toon Studio, Backlot. Znajdujące się w nim atrakcje nawiązują głównie do filmów aktorskich Disneya, poznać można tu również kulisy tych słynnych produkcji.

Znając już historię parku i kilka faktów z jego działalności, warto zapoznać się z atrakcjami jakie oferuje. Najpierw tu podczas lektury tego tekstu, a później na własnej skórze podczas zorganizowanego przez nas wyjazdu.

Zatem pierwsze kroki całą rodziną skierujcie w stronę Fantasylandu i spacer po samym sercu Disneylandu i jednej z najpopularniejszych jego atrakcji – Sleeping Beauty Castle, czyli Zamku Śpiącej Królewny. To bez dwóch zdań najbardziej magiczne i zaczarowane miejsce parku – tutaj opowieści o wróżkach stają się rzeczywistością. Obok zamku zawirować można także w Szalonych Filiżankach prosto z filmu o Alicji w Karinie Czarów.

Po emocjach przepełnionych magią warto zwiększyć poziom adrenaliny i spróbować jazdy na Rock 'n’ Rollercoasterze, który z zawrotną prędkością poniesie Was przez zakręcone spirale w rytm rockowych przebojów zespołu Aerosmith. Na miłośników mocnych wrażeń czeka tutaj także kosmiczny rollercoaster Space Mountain: Mission 2 oraz rollercoaster Indiana Jonesa. Nie zdziwcie się jeśli Wasze pociechy rozochocone krzyczały będą „Jeszcze raz! Ja chcę jeszcze raz!”, a Wy bardzo łatwo im ulegniecie.

Po podniebnych szaleństwach czas spróbować nieco bardziej przyziemnych przejażdżek – w Autopii czeka na Was jazda autami po wytyczonych torach, a w Buzz Lightyear Laser Blast spokojna jazda przez zaciemniony tunel, z laserową strzelaniną z Buzzem do Zurga i jego stronników. Przechodząc dalej do Adventureland nie może zabraknąć również podróży statkiem. Nie jest to jednak zwyczajna podróż, a rejs po mrocznych tunelach, w których pełno piratów, szkieletów i przeróżnych skarbów. Niecodzienne wycieczka czeka także na gości, którzy zdecydowali się odwiedzić Ratatouille: L’Aventure Totalement Toquee de Remy. Jeżdżenie po niewielkich, nierzadko ciasnych korytarzykach doskonale pokazuje życie z punktu widzenia szczura.

Czas na odpoczynek! Co powiecie na rodzinny piknik w pięknych ogrodach parku? Znajduje się tu ponad 35 tysięcy drzew i 450 tysięcy krzewów, a co roku sadzonych jest ponad milion kwiatów.

Po odpoczynku warto udać się na główną ulice podparyskiego Disneylandu – Main Street U. S. A., którą codziennie o 17:30 przejeżdża niezwykle barwna i magiczna atrakcja, czyli Parada Disney Magic. Tu zrobicie sobie zdjęcie z Myszką Miki, pomachacie Psu Pluto, przybijecie piątkę z Goofym czy zdobędzie autograf księżniczek Elsy i Anny z „Krainy lodu”.

Na koniec pora na ostatnią atrakcję i idealne zakończenie dnia, czyli Disney Dreams. Zamek Śpiącej Królewny wygląda wtedy jeszcze bardziej magicznie niż za dnia, a wszystko za sprawą niezwykłych iluminacji, bogactwa sztucznych ogni i najpiękniejszego pokazu fajerwerków. To po prostu trzeba zobaczyć!

 

Nie samymi atrakcjami człowiek żyje, czyli wyżywienie i zakwaterowanie

Na terenie Disneylandu miejsc, w których można zjeść jest naprawdę wiele. Mnóstwo jest także opcji – od popularnych fast foodów, po eleganckie restauracje. Można np. skosztować pysznych owoców morza na pokładzie pirackiego statku lub zjeść tradycyjną amerykańską kolację w restauracji stylizowanej na ulubioną restaurację Walta Disney’a. Do wyboru do koloru.

Park oferuje również sześć hoteli, z których każdy utrzymany jest w innym klimacie – np. w klimacie Dzikiego Zachodu, eleganckiego, wiktoriańskiego stylu czy w nadmorskim designie, do wyboru są także bungalowy położone w samym środku zielonego lasu.

Wybierając się z BFC w rodzinną podróż do bajkowego świata Disney’a, czeka na Was wiele dodatkowych bonusów. Do hoteli, znajdujących się na terenie parku dowożeni będziecie specjalnym, bezpłatnym shuttlebusem, otrzymacie Extra Magic Time, czyli możliwość wejścia do Parków nawet na 2h przed otwarciem oraz Fastpass, czyli najlepszy sposób, na skrócenie czasu oczekiwania w kolejkach do najpopularniejszych atrakcji. W cenie wyjazdu znajdują się oczywiście bilety wstępu do obu parków oraz darmowy parking przy wybranym hotelu, na życzenie przygotowujemy również kalkulację transportu lotniczego wraz z transferem do wybranego obiektu.

Ile macie lat? W Disneylandzie to nieistotne! Tu każdy i duży, i mały spędzi czas, o jakim zawsze marzył! Baśniowe królestwo Disney’a to miejsce, w którym sny stają się rzeczywistością. Rodzinne spędzanie czasu w takiej magicznej przestrzeni to czas niezwykle wartościowy zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Wspólne wygłupy i zabawy budują wspaniałe wspomnienia, które pozostaną w Was na zawsze.

https://bfc.pl/disneyland

 

autor: Agnieszka Głowacka