Razem możemy pomóc w badaniach. Dołącz do nas w walce ze schorzeniami reumatycznymi.

WRAZ Z ZAKUPEM KAŻDEGO OLEJKU DO CIAŁA „TONIC”*, CLARINS PRZEKAZUJE DAROWIZNĘ NA PROGRAM BADAWCZY MIRIAD**, KTÓRY BADA WPŁYW DIETY I ŚRODOWISKA NA CHOROBY REUMATYCZNE.

Od ponad 25 lat clarins jest zaangażowany we wspieranie badań nad reumatoidalnym zapaleniem stawów. W 2016 roku, we współpracy z fundacją arthritis, clarins rozpoczął międzynarodowe poszukiwania projektów badawczych w celu zidentyfikowania i sfinansowania tych najlepszych, które skupiły się na tym, jak czynniki środowiskowe mogą wpływać na tę chorobę.

Zwycięzcą okazał się…
projekt MIRIAD

MIRIAD TO NOWA, WSPÓLNA PRZYGODA DLA CLARINS
I FUNDACJI ARTHRITIS

MIRIAD oznacza Inicjatywę Badawczą nad Spondyloartretyzmem i Dysbiozą (MIcrobiome Research Initiative on spondyloArthritis and Disbyosis)
Czerwiec 2016 – jury, któremu przewodniczył prof. Jean-Michel Dayer (słynny szwajcarski badacz, znany z odkrycia rewolucyjnych bioterapii) wraz z członkami Zarządu Fundacji, szefami marketingu Clarins Group, prezesem Arthritis Research UK oraz kierownikiem badań naukowych Clarins, z długiej listy kandydatów wybrało właśnie projekt MIRIAD. Projekt będzie wspierany również w 2019 roku.

NA CZYM DOKŁADNIE SKUPIA SIĘ TEN PROJEKT?

Projekt MIRIAD prowadzony przez prof. Maxime’a Bréban ze Szpitala Ambroise-Paré w Paryżu (Francja) oraz Instytut Badań nad Rolnictwem (INRA) i Instytut Biotechnologii we Flandrii (Belgia), skupia się na badaniu wpływu diety i środowiska na reumatoidalne zapalenie stawów, poprzez badania flory bakteryjnej jelit.
Mikroflora? Termin ten odnosi się do wszystkich mikroorganizmów znajdujących się w jelitach, które pomagają zapewnić podstawowe funkcje, takie jak trawienie i ochrona przed «złymi» bakteriami.
Czy brak równowagi we florze bakteryjnej w jelitach może być przyczyną chorób? Czy to możliwe by stało się to przyczyną choroby autoimmunologicznej? Czy możemy zidentyfikować bakterie za to odpowiedzialne? Jeśli tak, to czy jesteśmy w stanie przywrócić równowagę i mieć nadzieję na leczenie tych chorób? Często słyszymy «jesteś tym, co jesz», czy istnieje zatem związek między mikroflorą, a jedzeniem? Jeśli tak, to jaki jest ten związek? A co jeśli, dostosowując naszą dietę, możemy również pomóc złagodzić objawy choroby?
Próbując odpowiedzieć na te pytania i zrozumieć wpływ diety oraz środowiska na reumatoidalne zapalenie stawów, projekt MIRIAD ma na celu:
1. Zidentyfikować marker diagnostyczny tych chorób.
2. Określić nawyki żywieniowe, które mogą mieć na nie wpływ.
3. Przetestować nową strategię terapeutyczną, która obejmuje zrównoważenie flory jelitowej u pacjentów, u których zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie wielostawowe lub spondyloartretyzm.

Ambitny trzyletni projekt, który ma na celu
tworzenie przyszłych innowacji

Projekt rozpoczął się jesienią 2016 r., kiedy to naukowcy zgromadzili budżet prawie 700 000 €. Fundacja Arthritis dodatkowo przekazała 800 000€ co łącznie dało aż 1,5 miliona €.

CHOROBY STAWÓW DOTYCZĄ WIELU OSÓB.

93% osób we Francji twierdzi, że cierpi z powodu bólu stawów*. 1 na 2 osoby twierdzi, że ból jest tak silny, że wpływa to na
ich codzienne życie. Zapalenie stawów, mimo iż często jest związane z wiekiem, może dotyczyć także młodych dorosłych (1/3 młodych dorosłych we Francji, w wieku 18-24 lata – cierpi na choroby reumatyczne), a nawet nastolatków czy dzieci i noworodków (4000 we Francji). Niestety, wciąż brakuje skutecznych metod leczenia, dlatego też Fundacja Arthritis od 27 lat, wspiera tego typu badania i chce mieć możliwość oferowania prawdziwej terapii tych, niekiedy śmiertelnych, chorób.

RAZEM MOŻEMY POMÓC W BADANIACH!

W pierwszych dwóch latach trwania projektu, dzięki wsparciu Clarins Group oraz sprzedaży olejku do ciała „Tonic”, Clarins zebrał kwotę 500 000 euro. Ambicją roku 2018 było zebranie kolejnych 250 000 euro. Podsumowania trwają, ale już teraz wiadomo, że w 2019 r. Clarins chce zabrać jeszcze więcej środków. Inicjatywa prowadzona jest przez wszystkie filie oraz dystrybutorów Clarins Group na świecie. W 2019 chcemy zebrać jeszcze więcej! Ta inicjatywa nadal trwa i będzie prowadzona przez wszystkie filie oraz dytrybutorów Clarins Group na świecie.

SZCZEGÓLNA WIĘŹ POMIĘDZY CLARINS AFUNDACJĄ ARTHRITIS

Ze względu na brak skutecznych metod leczenia, mogących uśmierzyć ból swojej żony, Jacques Courtin-Clarins – założyciel marki Clarins, w 1989 r. stworzył ARP (Association for Polyarthritis Research, Stowarzyszenie Badań nad Poliartretyzmem). Następnie podjął współpracę z Denisem Blochem, znanym biznesmenem, który także doskonale znał tę chorobę: jego dziesięcioletni syn cierpiał bowiem na poważną odmianę młodzieńczego reumatoidalnego
zapalenia stawów.

W 2006 r., w oparciu o inicjatywę rodziny Courtin-Clarins, ARP przekształcił się w Fundację Arthritis. Aktualnie jest to wiodąca inicjatywa pozyskująca fundusze dla badań nad zapaleniem stawów we Francji. Kierowana przez Dr Olivier Courtin-Clarins, wspiera badania nad zapaleniem stawów i pomaga opracowywać innowacyjne zabiegi. Działa również na rzecz edukowania społeczeństwa, promowania zapobiegania oraz poprawy jakości życia pacjentów poprzez regularne kampanie informacyjne i sesje szkoleniowe.

  • Olejek jest produktem kosmetycznym. Nie ma żadnego działania terapeutycznego ani nie leczy zapalenia stawów.
    ** MIcrobiome Research Initiative on spondyloArthritis and Disbyosis
    ***Źródło: Badanie IFOP “Francuzi choroby reumatyczne” prowadzone przez INSERM oraz “Razem, przeciwko chorobom reumatycznym”, 2016