NOWA ODSŁONA OFERTY NARCIARSKIEJ BFC

Viva Italia! Zapewne większość z Was rokrocznie zadaje sobie to samo pytanie: dokąd warto pojechać na narty. Możliwości jest wiele, co sezon przybywa tras i ośrodków, z których zadowoleni będą zarówno narciarze, jak również deskarze. Dolomity, to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, na wypad z przyjaciółmi, lub dla osób poszukujących wymagających tras zjazdowych. Nadal nie jesteście przekonani, że akurat tam warto pojechać? To słynne pasmo górskie, leżące w północno-wschodniej części Włoch, słynie z pięknych widoków, łagodnego klimatu oraz słonecznych stoków zachęcających do jazdy i opalania.

 

 

To właśnie w tej części Italii znajdziecie wyjątkowe miejscowości, nowoczesne wyciągi, a przede wszystkim świetnie przygotowane trasy, na których odbywają się nasze szkolenia pod bacznym okiem instruktorów. Jednym z naszych flagowych miejsc jest Madonna di Campiglio.

 

 

Madonna di Campiglio to jeden z najsłynniejszych ośrodków w Dolomitach, dlatego zajmuje stałe miejsce w naszej ofercie. Mieści się zaledwie 60 km od jeziora Garda, a sama miejscowość leży na wysokości 1550 m n.p.m. Od zachodu wznoszą się monumentalne urwiska masywu Prasanella. To właśnie tu rokrocznie odbywają się zawody w narciarstwie alpejskim.

Znajdziecie aż 22 wyciągi kierujące na 60 km trasnartostradami Cinque Laghi, Pradalago, Spinale i Groste można zjechać́ bezpośrednio do centrum miasta.

Fani snowboardu znajdą dla siebie snow-park, a entuzjaści biegówek będą mogli przebyć w sumie 20-kilometrowe trasy.

 

 

W ofercie BFC na zimę 2017 prezentujemy także nowe kierunki – m.in. Bormio w regionie Lombardii. Miasteczko z budowlami pamiętającymi średniowiecze leży nieopodal historycznych szlaków kupieckich.

Oprócz sporej liczby wyciągów i ponad 40 tras, dostępnych w ramach karnetu Alta Valtellina (najdłuższa ma 6 km), miejsce oferuje również słynne kąpiele w wodach geotermalnych, których zażywano już za czasów Imperium Rzymskiego.

Podobnie jak Madonna di Campiglio, Bormio również jest częstym gospodarzem zawodów Pucharu Świata, a tutejsza trasa Stelvio jest uważana za jeden z najtrudniejszym stoków do narciarstwa alpejskiego

 

 

Arabba (prowincja Belluno) to jeden z głównych ośrodków turystycznych w Dolomitach, leżący na styku regionów Trentino i Veneto. Miejscowość znajduje się na 1601 m n.p.m. niedaleko Sella Rondy, czyli najpopularniejszej trasy widokowej w tym masywie górskim, polegającej na przejechaniu czterech przełęczy (Passo Pordoi, Passo Campolongo, Passo Gardena, Passo Sella) w ciągu jednego dnia – zgodnie ze wskazówkami zegara (trasa pomarańczowa) lub odwrotnie (zielona). Arabba liczy sobie 52 km tras zjazdowych. Poleca się ją początkującym i średniozaawansowanym narciarzom.

 

W ramach naszej corocznej oferty, nie mogło zabraknąć stałych, kultowych propozycji takich jak: Narciarskie Dni Polskie, Snow Music Show i Narciarstwo w Słońcu.

Kontynuujemy również programy lojalnościowe dla dorosłych (BFC Ski School, Apres Ski Food and Wine, warsztaty Body & Mind) oraz dzieci – Program Zająca Bonifacego i Przyjaciół. Ten ostatni stworzony jest w celu rozwijania pasji sportowych u najmłodszych. W programie znajdują się zawody narciarskie i rodzinna sztafeta, wieczorne animacje, spektakle a nawet bal przebierańców.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się ze wszystkimi propozycjami nowej oferty:

Czekamy na Was!