Narciarska różnorodność w Arabba-Marmolada

Jeden wyjazd. Jeden region. 6 dni na nartach. 6 totalnie różnych przeżyć. Różnych widoków, różnorodnych tras, odkrywania kolejnych zakątków w malowniczych Dolomitach. Poznajcie naszą propozycję na pobyt w Arabba-Marmolada i wykorzystanie w pełni zimowego urlopu u stóp lodowca Marmolada oraz narciarskiej karuzeli wokół masywu Sella.

 

Hotel Grifone****
Rodzinny hotel, z którym współpracujemy od lat, bo łączy w sobie świetną lokalizację wobec stoków (możliwość zjazdu do hotelu na nartach), alpejski klimat, wyśmienitą kuchnię i kameralny charakter. Położony w Passo Campolongo, między Corvarą i Arabbą, z dala od ruchu ulicznego, w cichym i słonecznym miejscu. Bardzo wygodne pokoje, do tego centrum regeneracji biologicznej z basenem, łaźnią turecką, sauną, a dla dzieci mamy strefa animacji BFC oraz pokój cichej nauki do realizowania szkolnych obowiązków.

Region narciarski
Między przełęczami Pordoi i Campolongo, teren narciarski zlokalizowany w samym sercu regionu Dolomiti Superski, łączy się przy tym ze znaną Sellą i wszystkimi czterema przełęczami Dolomitów. Narciarze mogą się cieszyć jazdą bez przerwy na całym odcinku, a nie zdejmując desek z nóg można dotrzeć do majestatycznego szczytu Marmolada (3342 m), królowej Dolomitów. 

Dolomiti SuperSki
1 skipass – 12 ośrodków narciarskich – 1220 km tras. Bezpośrednio na stoki dowożą nas busiki hotelowe (700 m), zaś z powrotem zjeżdżamy na nartach do hotelu. Kompleks narciarski daje nam niesamowite możliwości w ramach jednego karnetu – San Cassiano Belvedere, Arabba, Ciampak, Marmolada, Colfosco, Val Gardena i wiele innych fantastycznych miejsc. Dla najmniejszych dzieci taśmy narciarskie w Arabbie i Corvarze, zaś dla wszystkich dobrze jeżdżących organizujemy treningi i zawody na najbliższej trasie przy hotelu.

Nasze propozycje na narciarski tydzień

1. Sportowe treningi w Colfosco

Z Colfosco wjeżdżamy gondolą Col Pradat pod schronisko Rifugio Col Pradat Hütte. Bynajmniej nie spędzić czas w jego restauracji, choć bombardino smakuje tu wybornie. To stąd wiedzie w dół czarna trasa, idealna do sportowych treningów. Górujące nad stokiem skały zapewniają cień do godz. 15.00, co pozwala na skupienie się na aspektach technicznych i mocny sportowy trening.

2. Trasy Arabba-Belvedere

Nie zwalniamy tempa – po rozgrzewce na treningowym stoku, czas na dalsze szkolenie. Musimy dostać się na szczyt Belvedere (2377 m), co nie będzie trudne, bo szybkie 4-osobowe zakrywane krzesło wwiezie nas na górę. Chwila na podziwianie Marmolady widzianej z Belvedere. To szczyt niezwykły, nie tylko najwyższy w Dolomitach, ale niewątpliwie najbardziej znany i podziwiany. Po chwili na zdjęcia, czas sunąć w dół słynnymi czerwonymi trasami Belvedere I lub Belvedere II.

3. Marmolada – dotknąć nieba ze szczytu Królowej Dolomitów

Dziś odpoczynek od szlifowania techniki, za to wyzwanie dla oczu… i kilometry do przejechania dla nóg. Przed nami na wyprawa na najwyższy szczyt południowo-wschodnich Alp. Przez przełęcz Passo Fedaia udajemy się do Malga Ciapela. Tu wsiadamy do jednej z najnowocześniejszych w Europie kolei górskich, która w 12 minut wzniesie nas na Punta Rocca – jeden z wierzchołków Marmolady. Dreszcz emocji i spektakularne widoki gwarantowane. Na samej górze będzie czekać rzadko spotykany, wieczny lodowcowy śnieg. Zaczynamy zatem zjazd piękną, szeroką, lodowcową trasą do Malgi.
Komu mało, może dodać wyprawę narciarską Passo Fedaia z kanionem Serrai z chwilą na obserwację lodowych struktur w kanionie Serrai di Sottoguda.

4. Pozza di Fassa i Ciampac

W Canazei znajduje się jeden ze snowparków. Zamiast zabawy proponujemy jednak powrót do treningów. Na szczycie Ciampac mamy do dyspozycji dwa stoki z pomiarem czasu. Robimy zatem treningi na tyczkach, slalomy równoległe, a w końcu czarną trasą 4-kilometry zjazdu.

5. Na nartach, ale… konno w Passo Folzarego, Alta Badia

Kolejna długa wyprawa narciarska do Alta Badia, aby oglądać wciąż niedostępne góry, stworzone ze skamieniałej w epoce triasy rafy koralowej. Z Passo Falzarego dostaniemy się „wagonikiem” na Lagazuoi, dalej przyjemny zjazd czerwoną trasą do czekających na narciarzy… specjalnych sań konnych, które pomogą nam pokonać wypłaszczenie i zaciągają do Armentaroli. Tu jeszcze orczykiem do góry i niebieskim zjazdem suniemy do San Cassiano. Trasą niezwykle malowniczą.

6. Karuzela narciarska Sella Ronda

Na deser. Deser, jaki trzeba „zjeść” przynajmniej raz w życiu. To jedna z najbardziej znanych wypraw narciarskich świata. Mowa o okrążeniu na nartach masywu skalnego Sella, a zatem pokonaniu czterech najsłynniejszych przełęczy w Dolomitach w ciągu jednego dnia: Passo Pordoi – Passo Campolongo – Passo Gardena – Passo Sella. To szlak będący zespołem wyciągów i tras zjazdowych połączonych ze sobą w jeden ciąg o łącznej długości prawie 60 km. Istnieją dwa kierunki poruszania się po okręgu wokół masywu Sella: zielony (przeciwny do ruchu wskazówek zegara) i pomarańczowy (zgodny z ich kierunkiem). Jakby nie liczyć mamy przynajmniej 40 km do pokonania… w niezwykle przyjemny sposób.