Najpiękniejsze plaże na Sardynii

Sardynia powoli staje się jednym z najpopularniejszych kierunków wśród polskich turystów. Miasteczka z wąskimi uliczkami, słoneczna pogoda i niebiańskie plaże, ta wyspa was absolutnie urzeknie!

Sardynia, druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym ma wiele do zaoferowania. Fani snorkelingu, kitesurfingu, wspinaczki, czy trekkingu będą zachwyceni. Gdziekolwiek się nie obejrzysz na Sardynii znajdziesz setki plaż, na których chętnie spędzisz swój wakacyjny wypoczynek. Polecamy jednak sprawdzenie kilku zapierających dech w piersiach miejsc. Wybrzeże tej włoskiej wyspy liczy sobie ponad 1800 km. W to wliczają się oczywiście tajemnicze zatoczki oraz plaże – piaszczyste, kamieniste, białe, karmelowe, a nawet różowe. My odkrywamy te najpiękniejsze.

Cala Mariolu, Baunei

Plaża leżąca w zatoce Orosei to jedno z najczęściej wymienianych miejsc, które warto zwiedzić podczas pobytu na tej wyspie. Przez błękitną i krystalicznie czystą wodę nazywana jest przez wielu turystów europejskimi Karaibami. Idealne miejsce do nurkowania! Uwaga, na plażę dostaniesz się tylko łodzią lub statkami wycieczkowymi (wypływają z Cala Gonone, Arbatax oraz z Santa Maria Navarrese).

Cala Goloritze, Baunei

Niedaleko rajskiej Cala Mariolu znajdziecie równie piękne miejsce. Piaszczysto-kamienista Cala Goloritze w 1995 roku została okrzyknięta „Włoskim Pomnikiem Narodowym”. W okolicy znajdziecie sporo tras wspinaczkowych. Nad zatoką rozpościerają się ponad 140-metrowe szczyty.

Cala Luna, Su Sterru

Skąd ta nazwa? Otoczony skałami łuk plaży przypomina półksiężyc i to właśnie tu nakręcono kilka scen do filmu „Swept Away” w reżyserii Guya Ritchie’ego (jedną z głównych ról zagrała Madonna). Jak możemy przeczytać w wielu przewodnikach to jedno z ulubionych miejsc na wypoczynek wśród włoskich rodzin.

Dojść na plażę można tylko pieszo – wędrówka zajmuje godzinę w jedną stronę. Jedną z atrakcji są również groty, najpopularniejsza to Grotta del Bue Marino.

La Pelosa, Stintino

Usytuowana w północno-zachodniej części Sardynii, plaża słynie z drobnego białego piasku i pięknego krajobrazu. Co więcej, nie trzeba się przedzierać przez skały czy wynajmować łódź, żeby na nią dotrzeć. Niedaleko znajduje się XVI-wieczny zamek obronny Torre della Pelosa oraz urokliwe miasteczko o nazwie Stintino.

Poetto, Cagliari

Widok na pobliskie góry, czysta woda, kilka kroków od kawiarni, barów i klubów nocnych oraz ponad 8 kilometrów piasku – wakacje idealne? To wszystko znajdziecie na plaży Poetto, leżącej w obrębie stolicy Sardynii, Cagliari. Miejsce polecane turystom w każdym wieku, również rodzinom z dziećmi. Możecie ją odwiedzić w trakcie wyjazdu z BFC!