MASAŻ – TO JUŻ NIE LUKSUS A POWINNOŚĆ

Jeśli uważasz, że masaż to po prostu zabieg upiększający to artykuł dla Ciebie. Dowiedz się, dlaczego warto z niego korzystać.

Trudności z kręgosłupem i prostą postawą?

Ucisk mięśni?

A może problem z osiągnięciem spokoju duchowego?

Z tym wszystkim poradzi sobie odpowiedni masaż. Ten słynny zabieg fizjoterapeutyczny kiedyś uosabiany był z czymś drogim, niedostępnym, a nawet niepotrzebnym. Nic bardziej błędnego! Sportowcy od lat masują mięśnie przed wysiłkiem fizycznym oraz po treningu w celach leczniczych. Dzięki temu ich ciało lepiej pracuje oraz regeneruje się.

 

 

Masaż to nie tylko sprężyste odkształcanie tkanek. Określony ruch, tempo, odpowiednia siła, czasem z dodatkiem olejków – wszystko ma ogromne znaczenie. Technik, a przede wszystkim rodzajów masażu jest wiele. Od klasycznego, poprzez izometryczny, wykonywany stopami, balijski, limfatyczny, hawajski, po sensoryczny, punktowy czy ajurwedyjski. A jego historia sięga starożytności. Pierwsze masaże wykonywane były w Indiach i Chinach jako metoda lecznicza. O masowaniu wspominają także greccy filozofowie. Te usługi terapeutyczne w wielkiej chwale powróciły dopiero w XVII wieku. Dwa wieki później wskazania i przeciwskazania do wykonywania masażu leczniczego opracował holenderski lekarz Johan Mezger. Odpowiednio dobrana terapia tego typu może wiele zdziałać dla naszego ciała, jak i psychiki.

 

 

Najpopularniejszy nadal jest masaż klasyczny polegający na rozcieraniu, głaskaniu, ugniataniu i oklepywaniu. Ma na celu działać przeciwbólowo, zmniejszać napięcie i zwiększać elastyczność mięśni. Co więcej, przyspiesza też przemianę materii i zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, poprawia wygląd skóry. Fani relaksu mogą zdecydować się na masaż pobudzający mięśnie i układ krążenia, który też zmniejsza napięcie i przywraca właściwe krążenie krwi, pomaga walczyć z bezsennością. Za to wspomniany już masaż balijski dąży do osiągnięcia stanu harmonii ciała, umysłu oraz duszy. Łączy w sobie kilka technik (ajurwedę, chińską akupresurę oraz masaż relaksacyjny wykonywany na Bali).

Z kolei masaż BodyWork, z którego słynie Hotel BoniFaCio SPA & SPORT RESORT to autorski program, który odziaływuje przede wszystkim na tkankę łączną.  To także metoda masażu terapeutycznego. W trakcie zabiegu, odpowiednio przeszkolony fizjoterapeuta oddziałuje na struktury mięśniowo–powięziowe, przegrody międzymięśniowe, mięśnie i ich przyczepy. Rozluźnia je, a to wywołuje efekt głębokiego odprężenia oraz regeneracji naszego organizmu.

 

 

Czy już wybraliście swój sposób na relaks?

 

Zapisz

Zapisz