Madonna di Campiglio – idealne miejsce na zimowy urlop

 

Madonna di Campiglio to jedno z naszych flagowych miejsc, które polecamy klientom. Od lat należy do najsłynniejszych ośrodków w Dolomitach, ponieważ to świetne miesjce zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i grup znajomych. Jeśli jesteście fanami sportów zimowych to alpejskie miasteczko na pewno spełni wasze oczekiwania. Mamy na to dowody: poznajcie nasze argumenty, dlaczego warto wybrać się właśnie do Madonna di Campiglio z BFC.

 


1. Trasy zjazdowe

Tylko w tym jednym ośrodku znajdziecie aż 22 wyciągi kierujące na 60 km tras – ponad połowa z nich to trasy niebieskie, co więcej, nartostradami Cinque Laghi, Pradalago, Spinale i Groste zjedziecie do centrum miasteczka. Potem możecie znów wrócić na stok i to bez wypinania nart czy deski. Niektóre trasy, np. 3Tre, są wykorzystywane podczas corocznych zawodów w narciarstwie alpejskim, ale Madonna di Campiglio to także raj dla snowboardzistów (przygotowano dla nich dwa snowparki) i entuzjastów biegówek. Ci ostatni mogą w sumie sprawdzić 20 km tras.

 

 

2. Zapierające dech w piersiach widoki

Miejscowość leży w dolinie Val Rendena na wysokości 1550 m n.p.m., a od zachodu wznoszą się urwiska masywu Prasanella. Madonna di Campiglio jest oddalona tylko o 60 km od słynnego jeziora Garda, a jeśli jesteście ciekawi flory i fauny powinniście wybrać się nieopodal do parku narodowego o nazwie Adamello-Brenta.

 

 

3. Hotele i apartamenty

Baza noclegowa w Madonna di Campiglio może poszczycić się szeroką ofertą. Mając wieloletnie doświadczenie w wyjazdach narciarskich, szczególnie polecamy 4-gwiazdkowy hotel Savoia Palace oraz 3-gwiazdkowe apartamenty Antares. Obie propozycje znajdują się niedaleko głównego placu w centrum miasta, tuż obok wyciągu na Cinque Laghi.

 

 

4. Restauracje i sklepy

Urokliwe kawiarenki, słynne trattorie i pizzerie, lokale typu apres ski, winiarnie, a nawet restauracje docenione w prestiżowym przewodniku Michelin (Gallo Cedrone i Ristorante Dolomieu) –to wszystko znajdziecie w Madonna di Campiglio. Ten region specjalizuje się w daniach na bazie grzybów, serów, polenty oraz dziczyzny. W miasteczku jest też sporo luksusowych butików oraz sklepów z ręcznie robionymi pamiątkami.

 

 

5. Pogoda

Madonna di Campiglio jest doceniana również za świetnie przygotowane stoki oraz klimat. Sezon rozpoczyna się już pod koniec listopada, a jeździć na nartach lub snowboardzie można nawet do końca kwietnia. W zeszłym roku średnia pokrywa śniegu wynosiła 120 cm – to wymarzone warunki na sporty zimowe.

 

Przekonaliśmy was?