Ich Wysokość Dolomity

Są jak obronne baszty wyrastające z alpejskich dolin, zmieniające swój kolor w zależności od pory dnia. Przez niektórych nazywane „najpiękniejszą budowlą na świecie”. To Dolomity, stanowiące jeden z najbardziej atrakcyjnych krajobrazów górskich świata. Ich majestat zachwyca, do tego stopnia, że 2009 roku zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Góry te podbiły także serca narciarzy i nic w tym dziwnego, bo tutejsze kurorty uchodzą za najlepsze w Europie.

Rozciągający się na granicy dwóch regionów — Lombardii i Trentino obszar narciarski Adamello Ski to kwintesencja zimowych aktywności w Dolomitach. Ma wszystko, czego potrzeba zarówno początkującym, średnio zaawansowanym, jak i doświadczonym narciarzom. 30 nowoczesnych, na bieżąco modernizowanych wyciągów, ponad 100 kilometrów idealnie przygotowanych tras narciarskich, słoneczne stoki z gwarancją miękkiego śniegu i cudowna panorama Dolomitów, a to wszystko w dwóch ośrodkach Ponte di Legno i Tonale Ski Resort.

Spokój Ponte di Lego

Ośrodek Ponte di Legno, którego nazwa oznacza tylko co „mostek z drewna” jest dość zróżnicowany, jego trasy rozpościerają się na wysokościach od 2120 do 1121 metrów n.p.m. Królują tu doskonale wyprofilowane czerwone i czarne trasy prowadzące przez lasy iglaste, które położone są w większości na stokach z północną ekspozycją. Duża zaletą jest tu brak tłumów – po niektórych trasach jeździć można nierzadko kompletnie samemu!

 

 

Pierwsze kroki w Tonale

Około 10 kilometrów na zachód od Ponte di Legno położony jest ośrodek zupełnie inny, jednak bardzo dobrze go uzupełniający – Tonale. Znajduje się on na wysokości 1900 metrów n.p.m., na przełęczy oddzielającej Trydent od Lombardii. Dominują tu głównie łatwe stoki – od krótkich i prawie płaskich do kilkukilometrowych niebieskich autostrad, które polecane są głównie dzieciom i początkującym narciarzom. To miejsce idealne do stawiania pierwszych kroków na nartach czy snowboardzie. Rekomendowane są tu szczególnie trasy w „dolinie przemytników” zlokalizowanej we wschodniej części ośrodka oraz czerwone trasy po zachodnie jego stronie, w tym kultowa Alpino o długości ponad 4,5 kilometrów.

Niewątpliwą atrakcją resortu Tonale jest także kolej linowa prowadząca na lodowiec Cima Presena (3069 metrów n.p.m.), będącego najwyższym punktem w regionie. Rozpościera się stąd przepiękna panorama, którą podziwiać można, zjeżdżając po wytyczonej na lodowcu, dość stromej trasie – słynnej Paradaiso, mającej łącznie (wraz z Perga) około 11 kilometrów i należącej do jednej z najdłuższych nartostrad w Europie. Trasa ta wymaga od narciarzy sporych umiejętności i dobrej kondycji – rozpoczyna się na wysokości 3016 metrów n.p.m., a kończy na 1250 metrach n.p.m.

 

Doskonałe połączenie

Oba ośrodki połączone są trasami narciarskimi oraz 8-osobową gondolą „Casola”. Ponadto, w regionie Adamello Ski znaleźć można doskonałą infrastrukturę z udogodnieniami dla dzieci, a także tory dedykowane freeriderom oraz snowpark z licznymi boxami, poręczami i halfpipe’ami w sam raz dla miłośników deski. Istnieje również możliwość odbycia wycieczek na skuterach śnieżnych po wytyczonych torach oraz spróbowania swoich sił w narciarstwie biegowym – region ten oferuje 3 pętle o długości 2,5 km, 3 km i 5 km, które wiją się wzdłuż potoku Narcanello u podnóża okolicznych lasów.

Warto wspomnieć także o samych miejscowościach. Ponte di Lego jest niezwykle urokliwym, starym miasteczkiem, ze stylowymi, bogato zdobionymi drewnem pensjonatami i ślicznym rynkiem pośrodku. Z kolei Tonale przypomina swoją architekturą francuskie miasteczka w środku Alp z lat 70., z przewagą dużych betonowych apartamentowców, a nawet wieżowców. Tonale to także doskonałe miejsce dla miłośników après-ski.

 

 

Ferie idealne

I to właśnie tu, pośród majestatycznych Dolomitów BFC Travel organizuje niezapomniane rodzinne ferie. Na naszą ofertę składa się pełen program szkoleniowo-animacyjny, zakwaterowanie w czterogwiazdkowym hotelu Acquaseria z komfortowymi apartamentami i pokojami, basenem i bogatą strefą wellness (jacuzzi, 2 sauny, łaźnia fińska oraz strefa relaksu) oraz strefą Zająca Bonifacego i Przyjaciół., a można także skorzystać z przelotu i transferów z lotniska. Nowoczesny i elegancki hotel zlokalizowany jest w samym centrum miasteczka Ponte di Legno, zaledwie 400 metrów od wyciągu, do którego dotrzeć można bezpłatnym ski busem.

Poza zakwaterowaniem w naszej ofercie znajduje się także wiele innych atrakcji. W pierwszej kolejności jest to oczywiście jazda na nartach – zarówno w Ponte di Legno, jak i w Tonale, gdzie rozstawiony jest namiot BFC dla spotkań grup szkoleniowych, tam też organizujemy muzyczne après-ski dla uczestników naszych wyjazdów. Na stoku, podobnie jak w hotelu znaleźć można strefę animacyjną Zająca Bonifacego i Przyjaciół dla najmłodszych. Czekają także zawody narciarskie z nagrodami oraz Snow Show. Co więcej, w Ponte na rodziny czeka wyjątkowa wesoła i wieczorna zabawa na sankach, na zamkniętym i oświetlonym stoku.

autor: Agnieszka Głowacka

Dodaj komentarz