FIKOŁKI – centra rozrywki dla dzieci, nastolatków i całych rodzin

SALE ZABAW FIKOŁKI ODWAŻNIE WYCHODZĄ POZA WARSZAWĘ I POSZERZAJĄ OFERTĘ SWOICH ATRAKCJI. JESIENIĄ RUSZYŁY OBIEKTY W PŁOCKU I PRUSZKOWIE. TEN PRACOWITY OKRES FIKOŁKI WYKORZYSTAŁY TAKŻE NA URUCHOMIENIE ARENY LASEROWEJ I WPROWADZENIE URZĄDZEŃ VIRTUAL REALITY.

MALUCHY BAWIĄ SIĘ ZA DARMO
Wystarczy 9,99 zł, aby bawić się w Fikołkach gratis. To jednorazowy koszt wyrobienia Karty Malucha, która uprawnia dzieci do dwóch lat do bezpłatnego wstępu do sali zabaw. Roczne dzieci korzystają z tego przywileju bezwarunkowo, natomiast dzieci w wieku 13-24 miesiące, o ile towarzyszą starszemu dziecku powyżej 2 lat (rodzeństwo, koleżanka, kolega). Kartę Malucha można wyrobić w recepcji i korzystać z niej 7 dni w tygodniu, także w niedziele niehandlowe, kiedy to wszystkie sale zabaw pozostają otwarte. Najmłodsze dzieci bawią się w dedykowanym kąciku malucha, który sąsiaduje z kawiarnią. Dzięki temu rodzice mogą odpocząć przy kawie i deserze lub popracować w strefie bezpłatnego Wi-Fi, mając jednocześnie na oku swoje pociechy.

FIKOŁKI ODWAŻNIE WYCHODZĄ POZA WARSZAWĘ
W mijającym, 2018 roku, Fikołki uruchomiły trzy nowe obiekty: w stołecznym Wawrze, Płocku i Pruszkowie. Dzięki temu sieć centrów rozrywki posiada już siedem lokalizacji. W 2019 roku Fikołki planują otworzyć nie mniej, niż siedem kolejnych sal zabaw. Format Fikołków powstał wiosną 2015 roku. Przez dwa pierwsze lata sieć skupiała się na rozwoju w stolicy. Sale zabaw są wyposażone w kilkupoziomowe konstrukcje, ścianki wspinaczkowe oraz sale urodzinowe, kulinarne i eksperymentów. W tych ostatnich odbywają się imprezy urodzinowe, zajęcia ogólnorozwojowe i warsztaty hobbystyczne. Fikołki, to także miejsce, które firmy wybierają na rodzinne integracje, promocje nowych produktów oraz imprezy mikołajkowe. W salach zabaw odbywały się m.in. konferencje prasowe, wydarzenia dla blogerów parentingowych, nagrania spotów reklamowych i programów telewizyjnych.

FIKOŁKI ROSNĄ WRAZ Z KLIENTAMI
Pierwotnie Fikołki zapraszały do siebie gości do 11 lat. Aby powiększyć grupę odbiorców, konieczne jest wprowadzenie atrakcji dla starszych. W tym celu sala zabaw w płockiej Galerii Mazovia przeznaczyła część swojej powierzchni na arenę laserową pod logo X Laser Arena. Na 300 m2 całe rodziny, klasy i integrujący się pracownicy firm mogą rywalizować w kilku wersjach gry. Ta forma rozrywki wymaga przede wszystkim sprawności, celnego oka, strategii i zgrania zespołu. Arena laserowa, a wraz z nią labirynt laserowy świetnie sprawdzają się na urodzinach, w klasowych rozrywkach i na spotkaniach pracowników firm. Nowością jest strefa Virtual Reality, którą Fikołkach testują w galerii ALTO Wilanów. Zainstalowano tam pięć różnych urządzeń, które pozwalają na przeżycie niezwykłej, wirtualnej przygody.
– Na razie testujemy VR w Wilanowie, ale należy się spodziewać, że wejdzie on na stałe do naszego katalogu atrakcji i będzie się pojawiał w nowych obiektach. VR to rozrywka dla osób w każdym wieku. W przyszłym roku planujemy również uruchomić pierwszą strefę e-sportu. Chcemy stworzyć centra rozrywki, w których bawić będą się całe rodziny, a także będzie można organizować eventy integracyjne zarówno dla firm, jak i grup znajomych – zapowiada Bertrand Jasiński, prezes spółki Sale Zabaw Fikołki.
Dzieci najchętniej korzystają z urządzenia, na którym zainstalowane są m.in. gry eksploracyjne. Na tej maszynie można wcielić się np. w nurka, który przemierza głębiny oceanu. Dużą popularnością cieszą się symulatory kolejek górskich, rollercoasterów, diabelskich młynów i punktów widokowych.

STO LAT W SALI KULINARNEJ I EKSPERYMENTÓW
Tradycyjne dziecięce urodziny odeszły do lamusa. Jubilat, chcąc się wyróżnić spośród znajomych organizujących imprezy, szuka nowych pomysłów. Wśród nich są urodziny kulinarne i eksperymentów. Na tych pierwszych, jubilat wybiera swoją ulubioną potrawę, którą następnie przygotowuje pod okiem animatora kulinarnego. Przygotowanie takiej imprezy w domu wiąże się z bałaganem, brakiem miejsca i koniecznością zakupu wszystkich składników. Fikołki biorą ten ciężar na siebie. Z kolei w przypadku urodzin z eksperymentami, prowadzący zaprasza na widowiskowe show nawiązujące do zainteresowań organizatora imprezy. Może nim być zabawa suchym lodem, wybuchowy wulkan lub pokaz z kolorowymi fiolkami.

Udanej zabawy!

Zimowe i letnie półkolonie
W okresie wakacji i zimowych ferii, dzieci pozostające w mieście nie muszą się nudzić. Fikołki przygotowały dla niech całotygodniowe turnusy półkolonii, które zapewniają aktywności pod chmurką i na warsztatach. Półkolonie w Fikołkach obejmują:
• Wyżywienie i zabawę na konstrukcji Fikołków
• Zajęcia muzyczne, warsztaty plastyczne i rękodzieła
• Warsztaty kulinarne i naukowe
• Zajęcia sportowe: zabawy ruchowe, gimnastyka, podchody, zabawy na śniegu
• Trening na ściance wspinaczkowej
• Gry i zabawy edukacyjne oraz integracyjne
• Spacery i wycieczki do ciekawych miejsc, np. kręgielnia, kino, muzea, zwiedzanie zabytków

Warszawa: ALTO Wilanów, Ferio Wawer, Arkadia, Galeria Północna / Pruszków: Nowa Stacja / Wrocław: Wroclavia / Płock: Galeria Mazovia

Szczegółowe informacje o ofercie Fikołków:
www.fikolki.pl | tel. 500 200 200 | biuro@fikolki.pl