3 gadżety, które przydadzą się w tym sezonie na stoku

GoPro Hero 4

Tak, GoPro to już jedna z podstaw na stoku. Można powiedzieć, że ta mała kamera o ogromnych możliwościach w krótkim czasie zmieniła sporty ekstremalne w przemysł rozrywkowy… w HD. Najnowsza wersja kamery jest jednym z najbardziej zaawansowanych gadżetów do nagrywania video. Niewiele większa od pudełka zapałek obudowa kryje 12 megapixelową kamerę nagrywającą filmy w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Mało? Wbudowany Bluetooth i Wi-Fi mogą umieścić dopiero co nagrany film w sieci zanim skończysz wjeżdżać wyciągiem z powrotem na stok!

 

 

Celestron Elements Firecel+

Zrywanie się z samego rana, aby tworzyć pierwsze ślady na świeżutkim śniegu i jazda do czasu aż wyciągi nie zostaną zamknięte może być męczące. Nawet jeśli Twoje baterie wytrzymają taką jazdę, to te w Twoim telefonie i gadżetach z pewnością nie. Celestron Elements Firecel+ to rozbudowany power bank pomocny przez cały dzień. Naładuje smartfona, w międzyczasie posłuży jako rozgrzewacz do rąk, a wieczorem jako latarka która pomoże w ciemnościach zapakować sprzęt do auta. Prawdę mówiąc ten gadżet przyda się nie tylko na stoku, ale i na zimę w mieście.

 

 

Beartek Snowsport Gloves

 

Rękawice narciarskie od zawsze były jednym z najczęściej udoskonalanych elementów wyposażenia na stoku, ale rękawice Beartek Snowsports zostawiły daleko w tyle wszystko to co do tej pory powstało. Moduły Bluetooth i Wi-Fi pozwolą na kontrolowanie przez te wodoodporne rękawice smartfona czy kamery GoPro. Naciśnięcie odpowiednich przycisków dostępnych na rękawicach nie wymaga rzecz jasna ich zdejmowania.

snow-pair-logo2_landscape_900x550_zrodlo_www_beartekgloves_com

 

BONUS! Forcite Alpine

Jeszcze niedostępny w sprzedaży, ale już spokojnie możemy i nim marzyć. Kask od Alpine to naszpikowana technologią dawka tego co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Zintegrowany Bluetooth i Wi-Fi synchronizują się ze smartfonem przekazując do głośników w kasku nie tylko muzykę, ale też rozmowy telefoniczne i bezpośrednie połączenie z innymi osobami, które mają kaski Alpine w odległości do 200 metrów. Wbudowane oświetlenie zadba o  to, aby nagrywane kamerą 4K video z naszego przejazdu było dobrze doświetlone nawet wieczorem. Mierzenie prędkości, wysokości skoków, czy monitorowanie zgodności trasy z z GPS brzmią już tylko jak coś oczywistego. Kiedy będzie w sprzedaży? Nie wiadomo. Wiadomo, że jest kosmiczny!